Radek Hochman

Radek Hochman

Redaktor / Správce webu

Nezávislý filmař

Nezávislé filmy tvořím již delší dobu - účastnil jsem se natáčení krátkých filmů a dokumentů, některé z nich jsem sám napsal. Na stránce se většinou zabývám softwarem.

Představujeme nový nelineární video editační software, který se zaměřuje k nahrazení drahých profesionálních nástrojů se stejnou logikou a to vše zdarma na bázi open source.

Že je možné udělat kvalitní film, dokonce celý animovaný ve 3D a na bázi open-source softwaru se nás pokouší přesvědčit tvůrci z Blender Foundation v čele s Tonem Rossendaalem v rámci nového Open Movie projektu Gooseberry s fantaskním příběhem nesoucí název Cosmos Laundromat.

Rádi byste se naučili vytvářet úžasné 3D modely na vašem PC, do kterých byste mohli naplno promítnout svou fantazii, nechce se Vám však učit v mnohdy složitých robustních 3D animačních prostředích a investovat tisícové částky? Pak je Sculptris nástroj přesně pro Vás, nabídne Vám uživatelskou přívětivost a hlavně je zcela zdarma.

Po vzoru firem Editshare, Blackmagic design a The Foundry tu máme další profesionální nástroj, který si můžeme legálně stáhnout a využívat pro nekomerční účely. Tentokrát se jedná o vykreslovací nástroj s označením „Renderman“ od jednoho z největších studií zabývajících se 3D grafikou a animací, od samotného Disney/Pixar. Právě díky tomuto nástroji jsme mohli obdivovat prokreslenou grafiku oskarových filmů jako Hledá se Nemo, Úžasňákovi, Ratatouille, VALL-I, Vzhůru do oblak či Rebelka.

Hledáte vhodný nástroj pro postprodukci, který obsahuje kvalitní propracované nástroje v oblasti color gradingu, matte paintingu, compositingu, 3D a VFX, je spolehlivý, uživatelsky přívětivý a zároveň cenově dostupný? Blackmagic Fusion 7 je tou správnou volbou, navíc zcela zdarma.

ZačátekPředchozí12DalšíKonec
Strana 1 z 2