Lukáš Koláček

Lukáš Koláček

Redaktor / časopis Cinema / Skauting nezávislých filmů / kurátor kanálu Vortex

Nezávislý filmový publicista Lukáš Koláček pracuje pro Unitedfilm od roku 2015. V roce 2021 převzal jako první žezlo po zakladateli Andreasovi Kreuzerovi. Je kurátorem kanálu Vortex, píše do časopisu Cinema a mapuje českou nezávislou filmovou tvorbu. Byl členem několika odborných porot a jako první vedl několik přednášek a diskuzí s veřejností na téma českého nezávislého filmu a podílel se na jeho vývoji v rané éře 2010-2015.

Byl hlavním produkčním festivalu nezávislých filmů Cinema Open za jeho nejúspěšnější éry konané v několika městech v letech 2016-2019 (Hořice, Hradec Králové, Červený Kostelec), kde uděloval Cenu nezávislému filmu Vortex s finančním šekem v hodnotě 25 tisíc Kč, pamětní trofejí a slevou na zapůjčení filmové techniky v hodnotě desítek tisíc.

Rodák z Vyškova studoval na filmové škole ve Zlíně. V minulosti se věnoval i vlastní nezávislé tvorbě.

Shrnutí letošního ročníku festivalu v Karlových Varech pro nás exkluzivně připravil nezávislý filmař Martin Doležal. Na konci textu si můžete prohlédnout i jeho krátkou videoreportáž z Varů.

V třetím záverečném díle rozhovoru s režisérem Davidem Laňkou jsme se zaměřili především na jeho nový film Jedna noc. Jak probíhal, casting, kdy film vstoupí do kin i jaké má zahraniční ambice, to vše se dočtete v článku.

David Laňka je progresivní český režisér a producent. O jeho filmech Poslouchej, Spolu a Jedna Noc je druhá ze tří částí našeho rozhovoru.

David Laňka je progresivní český režisér a producent. Mimo filmů, videoklipů či reklam je i zakladatelem mezinárodního nezávislého festivalu videoklipů No Stress Music Video Awards. Společně s Martinem Müllerem režíroval mezinárodně oceněné filmy Poslouchej a Spolu. Již zcela samostatně natočil svůj nový film Jedna noc. Právě o cenách NSMVA je první část našeho celkem třídílného rozhovoru.

Minulý víkend se konal čtvrtý ročník amatérského festivalu České vize v Ústí nad Orlicí. Přehlídka navazuje na své předchůdce jako Český videosalon nebo Český lvíček. Její vedení dostal již počtvrté na starost programový ředitel a celostátní metodik Jiří Forejt.

ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec
Strana 1 z 21