Lukáš Koláček

Lukáš Koláček

Šéf Unitedfilmu / Šéfredaktor / časopis Cinema / Skauting nezávislých filmů / kurátor kanálu Vortex

Režisér

Nezávislý producent a režisér Lukáš Koláček pracuje pro Unitedfilm od roku 2015. V roce 2021 převzal jako první žezlo po zakladateli Andreasovi Kreuzerovi a celému hnutí šéfuje. Je kurátorem kanálu Vortex, předsedou poroty nezávislého filmu, píše do časopisu Cinema a mapuje českou nezávislou filmovou tvorbu. Byl členem několika odborných porot a jako první vedl několik přednášek a diskuzí s veřejností na téma českého nezávislého filmu a podílel se na jeho vývoji v rané éře 2010-2015.

Byl hlavním produkčním festivalu nezávislých filmů Cinema Open za jeho nejúspěšnější éry konané v několika městech v letech 2016-2019 (Hořice, Hradec Králové, Červený Kostelec), kde uděloval Cenu nezávislému filmu Vortex s finančním šekem v hodnotě 25 tisíc Kč, pamětní trofejí a slevou na zapůjčení filmové techniky v hodnotě desítek tisíc.

Rodák z Vyškova studoval na filmové škole ve Zlíně. Kromě filmové a divadelní režie se věnuje vlastní nezávislé tvorbě, je autorem úspěšného a oceňovaného snímku Marinka s Matoušem Rumlem a Sarah Haváčovou nebo producentem a režisérem hudebního filmu a videoklipu pro Karla Gotta s názvem Dívka z obrazu.

Kvůli probíhající pandemii, byla na dlouhé měsíce zavřena všechna divadla v naší zemi. Každé se s tím snažilo vypořádat po svém. Především se zkoušeli nové hry, natáčela se videa ze zákulisí a tak podobně.

Kolegové v redakci mě od tohoto tématu odrazovali. Ale protože, poslední slovo mám jako šéfredaktor já, rozhodl jsem se mu věnovat dnešní PONDĚLNÍK. Tento týden budou voleni noví radní do Rady ČT. V té souvislosti se před týdnem, tedy 24. 5. objevilo video na YOU TUBE kanále Milion Chvilek, ve kterém vystupují herci, zpěváci a také režiséři.

V květnu skončilo natáčení seriálu Vegani a Jelita. Vznikal pro TV Nova v Brně a přilehlém okolí. Za projektem stojí populární herec Michal Isteník. Zazářil například v seriálech ČT jako Most nebo Kukačky.

Po osmi měsících nás zřejmě čeká znovuotevření kin. Tato na první pohled skvělá zpráva má několik vad na kráse. Pominu všechny možné restrikce a opatření. Počet diváků v sálech bude omezený. Co tato situace znamená pro český film?

ZačátekPředchozí123456DalšíKonec
Strana 1 z 6